Pierwsze dziecko – część V

Piąta część, a zarazem ostania dotycząca pierwszego dziecka, to etap, w którym wasze dziecko musi wybrać, do jakiej szkoły chcę iść. Może nie chce w ogóle? Co wtedy zrobisz? Powiesz mu, że robi źle, czy może będziecie przekonywali waszego syna bądź córkę, do zmiany zdania? Powiem co ja bym zrobił, a właściwe co zrobiłem, bo mój syn nie chciał iść do Liceum. Ja wtedy powiedziałem mu tak:

„Wiesz co Adrian (Tak mówię synowi po imieniu dlatego, że to bardzo zbliża) … Moim zdaniem robisz źle. Nie dlatego, że nie poradzisz sobie w życiu, czy też nie będzie zarabiał. O nie! O to, to ja na pewno się nie martwię i martwić nie będę, jakbyś zdecydował się zakończyć swoją edukację na etapie Gimnazjum. Po chwili namysłu odparłem. Cofam to, co powiedziałem. Edukację można przeprowadzać bez szkoły. Nie potrzebujesz jej do tego! Wiesz dlaczego warto iść do Liceum, a potem na studia? Dlatego, że to nowe doświadczenie, nowe wyzwania, nowe znajomości itp.”

Napiszę teraz coś na zakończenie pięciu części. Pamiętajcie rodzice swoich dzieci, że to od was w dużej mierze zależy, czy dziecko poradzi sobie w życiu, czy też nie. Wszystko można wpoić dziecku, umiejętności, wiedzę, a nawet inteligencję. Dlatego ważne jest dobre wychowanie dziecka na etapie jak jeszcze jest młode. Jeżeli zacznie wychowywać swoje dziecko w późniejszym okresie, może mieć problemy z nauką oraz kontaktem z rówieśnikami.

Pozdrawiam.

3 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.