Pierwsze dziecko – część IV

Dziecko ma już 6-16 lat. W końcowym okresie dziecko może zacząć się buntować 🙂 Może to być spowodowane tym, że chcę się podporządkować rówieśnikom. Ale zaraz… Nie po to wychowujemy dziecko, aby ulegało presjom społeczeństwa! Dlatego całkiem możliwe, że dziecko się nie zbuntuje. Dziecko może czerpać wiedzę z książek, które potem będzie wprowadzał w swoim życiu. Dlatego ważne jest aby wytłumaczyć mu jak kalibrować informację z książek. Niestety książki maja to do siebie, że nie są w 100% takie, jakie chcielibyśmy aby były. Mateusz Grzesiak na swoim forum NLP mówi, że jak z książki wyciągnie się 20% dobrych, przydatnych informacji, to i tak będzie to sukces.

Kalibracja i jeszcze raz kalibracja informacji!. Człowiek z natury jest leniwy. Zatem trzeba czytanie książek wpoić mu za młodu. Pod żadnym pozorem nie zmuszać swojego dziecka do czytania lektur szkolnych. Dlaczego? Otóż dziecku nie powinno się nic narzucać. Człowiek musi mieć zdolność wyboru. Chcę, to coś robię, Nie chcę, to niby dlaczego miałbym, to robić? Gdzie tutaj logika ? Musimy pamiętać, że dziecko w większości przypadków zrobi, to co każe mu rodzic. Nie wykorzystujcie tylko tego!

13-16 lat to okres, w którym może wasze dziecko się zakochać 🙂 Dlatego bardzo ważne jest, aby we wcześniejszym okresie przygotować dziecko dokładnie na taki stan emocjonalny jakim jest zakochanie. Wychowywanie dzieci jest trudnym zadaniem, dlatego trzeba robić to z głową.

Piąta część niebawem. Wychowywanie dzieci.

2 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.