Pierwsze dziecko – część III

W tej części będziemy mówić o dziecku, które ma już od 2 do 6 lat. W tym etapie rozwoju trzeba zwrócić szczególną uwagę na rozwój inteligencji dziecka. Najlepiej ciągle mówić dziecku co dany przedmiot, zdanie, wyraz oznacza. Potem dziecko już samo będzie zadawać pytania: Mamo, Tato a co to jest … ? A dlaczego tak jest? Rodzicie w takim wypadku powinni się cieszyć, że dziecko zadaje pytania. Pod żadnym pozorem nie powinni nie odpowiadać dziecku milczeniem! O NIE! Takie coś będzie prowadziło tylko do zniechęcenia dziecka. Pamiętajcie dziecko w młodym wieku przyswaja wiadomości, jak gąbka wodę.

Czytanie książek przez zaśnięciem dziecku, to kolejna rzecz jaką rodzice powinny stosować. Przed snem, gdy dziecku przeczyta się jakaś bajkę, to wyrabiamy u niego wyobraźnię. Warto dodać, że człowiek przed zaśnięciem, jak coś przeczyta, to potem we śnie, nasz umysł wszystko odtwarza. Dlatego powinno się uczyć wieczorami.

Czy dobrym rozwiązaniem jest, aby dziecko poszło do szkoły o rok wcześniej?

Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie dlatego, że dziecko wśród rówieśników uczy się szybciej, niżeli w domu. Rywalizacja, to coś co podkręca nas. Drugim powodem dla, którego warto, aby dziecko poszło wcześniej do szkoły jest to, że rodzice będę mieć odpoczynek od dziecka do godziny około 13 🙂 Osoby, które mają już swoje dzieci, dobrze wiedzą, że taki odpoczynek to skarb.

Czwarta część już nie długo. Rozwój inteligencji dziecka.

2 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.